Soundhealing - terapie zvukem a vibracemi


Kam si můžete přijít užít soundhealing

- 1x měsíčně do Domu u Slunce v rámci lekce jógy

- Kdykoli, pokud se ke mě objednáte na masáž: www.tantramasazeplzen.webnode.cz 


Jak vlastně soundhealing funguje?

Naše tělo a vše co nás obklopuje, živé nebo "neživé" je energie, vibrace o určité frekvenci. Vibrují naše kosti, svaly, orgány, dokonce i naše myšlenky, emoce a pocity. Jako bytost tedy vysíláme do prostoru určitou energii a celá škála vibrací proudí také "zvenku" k nám.

Soundhealing (terapie/léčení zvukem) vytváří vibrace v podobě zvukových vln a jemných pulzací o určité frekvenci (Hz), které dokáží uvolnit zachycenou negativní energii uloženou kolem těla. Tyto pulzy a vibrace prostupují tělem, masírují buňky a zpracovávají veškeré uložené napětí, postupně rozpouští nezpracované emoce a uložená traumata, uvolňují stagnující energii v orgánech a energetických centrech (čakrách). Současně má rozsah frekvencí vysílaných během soundhealingu uklidňující účinek a uvádí mozek do meditativního stavu.

Během běžné denní činnosti je naší pravidelnou frekvencí mozku frekvence Beta. V průběhu léčení zvuky jemně uvádějí mozek nejprve do stavu Alfa a poté do Thety a Delty, kde dochází k hluboké relaxaci a meditaci. V tomto hlubokém meditativním stavu se srdeční frekvence zpomaluje a tělo je schopné přijímat léčivé vibrace nejen na úrovni DNA a buněk, ale také na energetické a emoční úrovni.

S jakými nástroji pracuji

K vytvoření zvuku a vibrací se používá celá řada hudebních nástrojů, které jsou schopné navodit tyto hluboké meditativní stavy. Já osobně používám křišťálovou mísu o frekvenci 432 Hz, tibetské mísy, zvukovou vlnu, dešťovou hůl, tibetské zvonky a zvonek Koshi. 

Kdy má soundhealing účinek

Pozitivní účinky zaznamenáte již během něj a především po něm. Na každého působí jinak intenzivně, nicméně je pocítí každý, minimálně ve změně nálady a vnitřní pohodě. Aby bylo dosaženo hlubších terapeutických účinků, je dobré si soundhealing dopřávat pravidelně a také si dávat pozor na to, jaké zvuky a vibrace si dopřáváte během dne. Jsou to zvuky spíše rušivé, nebo klidné? Posloucháte harmonickou hudbu s příjemnou melodií a pozitivním láskyplným textem, nebo hudbu agresivní, hlasitou a nekvalitním obsahem slov? Nepříznivě na nás také působí zvuky elektroniky, které mnohdy už ani neslyšíme - vrčení lednice, počítače, televize jako zvuková kulisa, plašičky na hlodavce, apod.


Vytvořte si webové stránky zdarma!